Зателефонуйте нам: (095) 400-18-81, (0552) 49-19-24, 49-83-18 пн-пт: 900 - 1700, сб: 900 - 1400 travel@kopcap.ks.ua
Головна Країни Блог Туроператори Контакти

Як відпочити на морі з маленькою дитиною

Самим кращих відпочинком для маленької дитини стане відпочинок на морі. Інші види відпочинку, наприклад, екскурсійний або подієвий, не підходять для маленьких дітей - по-перше, для малюка буде досить важко долати великі відстані на автобусі, а потім цілий день ходити по екскурсіях, а по-друге, такі види відпочинку стають цікаві в більш старшому віці. А ось відпочинок на морі стане для малюка і розвагою, і чудесним способом оздоровитися.

Що потрібно для відпочинку з малюком на море
Готуватися до відпочинку на морі з маленькими дітьми потрібно ретельно і заздалегідь. Необхідно продумати безліч важливих моментів: який курорт вибрати для відпочинку, що з речей з собою взяти, чим розважити дитину в літаку або поїзді, як бути на самому морі, як уберегти дитину від сонячних опіків, як вибрати готель. При цьому, думаючи про комфорт дитини, не зайвим буде подумати і про те, як відпочити і батькам ...

В першу чергу, при плануванні відпочинку з маленькою дитиною відвідайте лікаря-педіатра. Це дуже важливо, оскільки тільки лікар зможе вам сказати, чи можна вашому малюкові їхати на море або тим більше за кордон. Лікар проведе обстеження дитини, підкаже, на що звернути увагу при виборі місця відпочинку і порадить медикаменти для аптечки.

Другим етапом буде вибір морського курорту. Багато батьків намагаються вивезти дитину на відпочинок за кордон, тому давайте розглянемо основні закордонні морські курорти, які підходять для відпочинку з дітьми.

Куди (в які країни) поїхати відпочивати з малюком?
З маленькою дитиною краще їхати в зони відпочинку з середземноморським кліматом. Це такі країни, як Туреччина, Греція, Болгарія, Чорногорія, Хорватія, Італія, Канарські острови (Іспанія), Кіпр, Туніс. У список комфортних для дитячого відпочинку країн також потрапляє Єгипет - завдяки гарному сервісу та налагодженої інфраструктури.
З маленькою дитиною краще не їздити в далекі екзотичні країни - довгий переліт втомить навіть дорослого, а незвичні клімат і їжа можуть спровокувати хворобу.

Місце для відпочинку краще вибрати спокійне, зі здоровою екологічною обстановкою, особливе значення має чистота моря. У зв'язку з цим краще не їздити з дітьми на курорти до великих портових міст.

Щоб не везти за собою запас дитячого харчування на весь термін відпочинку, краще вибрати таке місце для відпочинку, де недалеко продаються дитячі товари звичних марок. Не рекомендується вивозити маленьких дітей в країни з неблагополучною епідеміологічною обстановкою.

Критерії добору країни для відпочинку з маленькими дітьми
- короткий нестомлюючий переліт;
- м'який клімат, де практично не відчувається акліматизація;
- харчування не сильно відрізняється від звичного нашому організму - готелі надають дитяче або дієтичне харчування, харчування за системою «все включено»;
- в готелях є дитячі міні-клуби, басейни і розваги для дітей і няні, часто російськомовні;
- хороші піщані або мелкогалечниє пляжі з комфортним заходом в воду, відсутність сильних хвиль, чисті вода і пляж;
- «сімейний» тип відпочинку: спокійний і розмірений, без довгих екскурсій і тривалих автобусних переїздів.
Коли їхати на море з дітьми
Найкраще вирушати на відпочинок з дитиною в кінці весни або на початку осені, коли немає сильної спеки: так і вам, і дитині буде комфортніше. Також для відпочинку з дитиною на Середземному морі підійде червень. А ось в високий сезон - липень-серпень - з маленькою дитиною краще не їхати: курорти в цей час переповнені, а спека може спровокувати погане самопочуття і хвороба.

Кілька порад батькам з приводу поїздки на відпочинок з дитиною:
1. Придумайте, чим розважити дитину в поїзді і літаку.

Будьте готові до того, що сидіти на місці вам не доведеться - час від часу ви будете прогулюватися по салону з вашим малюком. Візьміть книжки, іграшки, фломастери та папір. Не забудьте прихопити соску, якщо дитина ще дуже малий.

У літаку, щоб не закладало вуха, давайте дитині цукерки або пляшечку з соком.
2. Як вибрати готель для відпочинку на морі з маленькою дитиною

По-перше, розпитайте у друзів, які вже відпочивали з дитиною. Вони не тільки порадять, як вибрати місце відпочинку, а й підкажуть, що взяти з собою, адже це вже буде засновано на особистому досвіді.

По-друге, обов'язково порадьтеся щодо відпочинку з менеджером турагентства, де ви будете купувати путівку. Досвідчені менеджери Мережі Агентств Горящих Путівок порадять вам готель, виходячи з будь-яких ваших запитів, а також розкажуть, які зручності є в цьому готелі для дитини.

Зверніть увагу на ті готелі, де діють клубні програми для дітей, а також готелі, які надають можливість безкоштовного відпочинку з маленькою дитиною.

travel_insuranceВибірайте країни, в яких зазвичай на дитину «все включено»: це Туреччина (вельми хороші відгуки), Єгипет, Греція.

Додатково потрібно поцікавитися доступністю медичного обслуговування в разі потреби, обов'язково потрібно оформити додаткову медичну страховку.

На скільки днів найкраще їхати відпочивати з маленькою дитиною?
Їхати на море з дитиною краще не менш, ніж на 3 тижні, оскільки перший тиждень може піти на акліматизацію. А ось вже з другого тижня перебування на море сонце, повітря і вода починають благотворно впливати на дитячий організм. Якщо немає такої можливості, то беріть путівку хоча б на 2 тижні, оскільки їхати на тиждень з малюком не має сенсу - і самі не відпочинете, і дитина може погано себе почувати.

Діти і сонце. Як не обгоріти?
Перебувати на сонці з 11 до 16 вкрай небезпечно для дитячої шкіри. Тому засмагати, купайтеся і грайте з дитиною під сонцем з ранку до 11 годин, і після обіду з 16 годин до вечора.

Використовуйте сонцезахисні засоби, як мінімум, 2-3 рази на день. Для закордонного відпочинку купуйте засоби з найбільшою ступенем захисту.

Після купання дитини необхідно вимити в прісній проточній воді, насухо витерти і знову нанести сонцезахисний засіб.

Якщо все-таки дитина обгоріла на сонці, змастіть його шкіру спеціальним засобом від опіків, наприклад, Пантенолом, або використовуйте народні засоби: кефір, сметану, йогурт.

Захищайте очі малюка від сонця. Існують спеціальні дитячі сонячні окуляри, які випускаються у вигляді звіряток, яскравого кольору. Якщо ж малюк відмовляється їх носити, надіньте йому панамку з широкими полями.
Чим харчуватися під час відпочинку?
Якщо ви годуєте грудьми, то краще вибирати готелі «все включено» і «шведський стіл». В цьому випадку ви напевно складете для себе таке меню, яке не викличе проблем з шлунком у дитини.

Якщо дитина на штучному вигодовуванні, то візьміть з собою молочну суміш, якої вистачить на весь період відпочинку, оскільки на курорті, особливо за кордоном, може її не виявитися. Також візьміть дитяче харчування, хоча в готелях «все включено» напевно знайдеться що-небудь для дитини.

Дотримуйтесь правил особистої гігієни: мийте разом з дитиною руки перед їжею, не дозволяйте пити воду з-під крана або є немиті фрукти. Слідкуйте, щоб він не ковтав морську воду і, бажано, не чіпав місцевих тварин.

З дітьми старшого віку трохи простіше: на момент бронювання номера потрібно поцікавитися про наявність в готелі спеціального дитячого меню або можливості годувати малюка з дорослого столу.
Підготовка до відпочинку
Вибравши відповідне для відпочинку місце і купивши путівку, потрібно ретельно підготуватися до такого відповідального заходу як відпочинок з дитиною.

• Обов'язково потрібно взяти улюблені іграшки дитини, якісь дрібниці, до яких він сильно звик, наприклад улюблена піжама дозволить швидко і спокійно заснути в незнайомому місці.

• Щоб було чим розважитися в дорозі і на курорті в разі поганої погоди, купіть великий запас ігор, в які можна грати в дорозі: пазли, розмальовки, олівці, фломастери, скачайте на планшет нові мультфільми та пісеньки. Навряд чи дитина зможе проспати всю дорогу, значить, йому потрібно буде чимось зайнятися.

• Обов'язково потрібно подбати про достатню кількість комплектів одягу, включаючи теплі речі. Найменшим знадобиться деякий запас памперсів, дітям старшого віку можна взяти з собою в дорогу спеціальний дорожній горщик.